Vítáme vás na webových stránkách spolku SK Herink.

Naše občanské sdružení bylo založeno v září 2013, v dubnu 2015 proběhla změna právní formy na zapsaný spolek.
Náplní činnosti našeho spolku je především organizace volnočasových aktivit nejen pro děti a mládež.
 
 
 
 
 

 

 

Aktuality

Další ze série nohejbalových turnajů chystáme na 30.9.2023, hlašte se na odkazu níže!

REGISTRACE Nohejbal 2023

Hrajeme o hodnotné ceny a ještě zbývá místo pro několik týmů, přihlašte se včas!

 

 
 
 
 
 
Jarní nohejbalový turnaj se odehrál v komornějším počtu týmů, než na jaký jsme zvyklí. Snad jste přes zimu nezlenivěli?! O to více jsme si mohli jednotlivé zápasy vychutnat - a bylo se na co dívat, pití co hrdlo ráčí a jídla až až. Borci ze sebe vydali to nejlepší, počasí nám nadmíru přálo a tak zaslouženě zvítězili ti nejlepší. Na šestém místě skončil mezinárodní tým Levski, pátá příčka patří Bandaskám (mimochodem zápas o páté a šesté místo patřil k divácky nejatraktivnějším, některé hlášky hráčů by zasloužily zlidovět :-) ). Bramborová medaile připadla staříkům z týmu Veteráni, bronz si odnášejí Westráníci (třetí příčku mají zřejmě v oblibě, na pub kvízu to obvykle dopadá podobně). Stříbro po lítém boji získal rodinný tým tureckých Pražáků a první místo obhájil neporazitelný SK Herink A.
 
 
A je tu avizovaný nohejbal! Protože hrajeme na jednom hřišti a akce je omezena 12 hodinami denního světla, může hrát opět maximálně 10 týmů.
Zatím je přihlášeno 6 týmů: Westráníci, Pražáci, Sousedé, Veteráni, SK Herink A a SK Herink B. Pokud si chcete poměřit síly s těmito borci, hlašte se, dokud je čas! 
Odkaz pro přihlášení je zde: Nohejbal 2022
 
 
 
 
 
Velikonoce jsou za námi - po dvou letech s kovidem se nám podařilo zopakovat oblíbenou akci na návsi - pletly se pomlázky, barvila vajíčka a nechybělo občerstvení a spousta návštěvníků. Vajec bylo dostatek, jen na opozdilce se už nedostalo... Několik fotografií je tady.
A zhruba za měsíc nás čeká akce tentokrát spíše pro odrostlejší účastíky - turnaj v nohejbale a možná i v petanque, který měl taky dlouhou pauzu. Podrobnosti zveřejníme už brzy, zatím trénujte!
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.4. budeme mít přípravy na Velikonoce - pletení pomlázek, barvení vajíček, velikonoční perníčky... 
Vařená vejce budou k dispozici, připravená je i limča a pivo pro rodiče
a 30.4. pořádají hasiči z Herinku na návsi pálení čarodějnic
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Několik žen z takřka všech koutů Herinku se spojilo a vytvořilio reprezentativní betlém, který můžete vidět na návsi. 

Těch, kteří se na vzniku podíleli, bylo letos hodně a pokud bychom chtěli jmenovat, na někoho určitě zapomeneme. Všem bez rozdílu patří velký dík. Zvláštní poděkování ale náleží Jarce Kohnové za ideové vedení a umělecký dozor, a jejímu Davidovi, který si ví se vším rady. A jak to celé vznikalo se můžete podívat ve fotogalerii.

Máte už svůj strom? Chcete pomoci s výsadbou?

Více informací je článku pro obecní zpravodaj

 

Po krušných dvou letech jsme se opět sešli při dlabání dýní. Nezastavil nás ani kovid, ani podzimní prázdniny, ani vzmáhající se vlna chřipek a angín. Všech 330 kilo dýní padlo za oběť nožíkům našich strašidýlek a jejich asistentů. Na závěrečném lampionovém průvodu ke kapličce se nás dokonce pokoušel zastrašit neznámý duch lesa zeleným dýmem, ale prošli jsme! O Halloweenu se prostě může stát cokoli... Že to stálo za to, se můžete podívat v naší fotogalerii.
 
 
A jen jsme absolvovali nohejbal, je tady událost pro děti i dospělé - po loňském výpadku pořádáme letos opět HALLOWEEN.
Na co se můžete těšit? Soutěž o nejstrašidelnější masku, společné dlabání dýní (dýně máme zajištěné, náčiní si přineste) a letos také bohatá tombola. A něco teplého k pití, abychom nezmrzli. Po setmění se vydáme s lampionky ke kapličce, tak si je nezapomeňte doma!
 
Na stránce Máme rádi Herink jsou odtajněné popisky ke stanovištím jarní komentované vycházky Herinkem.
A také jsme doplnili zápis do obecní kroniky za r. 2020.
 
 
 
Druhý letošní nohejbalový turnaj jsme zvládli - na celé čáře vyhrál tým SK Herink A před Westráníky, bronz si odváží Pražáci, tentokrát nastoupivší bez Maradony. Nevšední sportovní výkony máme zdokumentované ve fotogalerii, ale všechno zachytit nedokážeme - to se prostě musí videt! Tak na jaře se těšíme opět na shledanou...
 
 
 
Druhý letošní nohejbalový turnaj je naplánovaný na sobotu 9.10.  Protože máme jen jedno hřiště a jeden den, je kapacita omezená na 10 týmů.
 
A v tuto chvíli už je naše kapacita bohužel vyčerpaná - zkuste být příště rychlejší...
Přihlášené týmy:
SK Herink A
SK Herink B
Veteráni
Bohemák a spol.
NALEJ!
Pražáci
Ševci
Vršovice
Ano
Sousedé

Těšíme se na vás!
A mimochodem - už máte svůj strom?
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapusťte své kořeny v Herinku!

Chcete sobě nebo svým blízkým darovat vlastní strom?

Chcete po sobě zanechat něco trvalého pro budoucí pokolení?

Rádi byste, aby byl Herink zelenější?

Kupte si svůj strom!

Jak to funguje?

  • Vyberete si strom z nabídky na stránce  https://app.gisonline.cz/herink-stromy
  • Darujte 2000,- Kč na pořízení stromu
  • Přijďte si strom vysadit v některém z termínů 23. 10. 2021 nebo 6. 11. 2021

Co za to?

  • Krásný pocit, že jste udělali něco pro budoucnost (nejen svoji)
  • Darovací certifikát
  • Cedulku ke stromu s vaším jménem, která vám zajistí nehynoucí slávu

Můžete také „pouze“ darovat finanční příspěvek nebo „pouze“ přijít sázet, každá pomoc je vítaná…

Své dotazy směrujte na e-mail ou@herink.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
Prázdniny budou zanedlouho minulostí, ale rozloučili jsme se s nimi jak se patří! Navzdory všem předpovědím, které hlásily vydatný déšť po celý den, nám za celé odpoledne ani nekáplo, a tak mohly olympijské hry v Herinku proběhnout regulerně a bez omezení. Soutěží se zúčastnilo téměř 40 zdatných závodníků a nejlepší byli úplně všichni.
Několik fotografií a video ze zahajovacího ceremoniálu můžete vidět tady.
A teď už konec zábavy, škola volá...
-------------------------------------------------
 
Loučení s prázdninami a přivítání dalšího školního roku proběhne v sobotu 28.8. od 14 hodin na návsi. Na děti čeká spousta her, sladkostí a odměn, tak přijďte v hojném počtu. 
Letos se akce ponese v duchu antických olympijských her a tedy dobové kostýmy jsou vítány! Těšíme se na vás
 
 
První letošní turnaj v nohejbale je minulostí. Ale že jsme si ho užili! Dlouhý tréninkový půst nezanechal na sportovních výkonech žádné následky - všichni borci byli připravení, rozcvičení a patřičně nabuzení po nucené přestávce.  Letos se nám podařilo dodržet maximální počet deseti týmů a tak všechno pěkně odsejpalo, jídla i pití bylo dost pro všechny a počasí se také smilovalo a slibované bouřky daly v tento slavný den pokoj.
S bramborovou medailí se letos museli spokojit Sousedi, bronz připadl Pražákům a stříbro získali chlapci z týmu Herink 2. Vítězství vybojovali už po několikáté Bohemáci a odnesli si zasloužený pohár.
Věříme, že na podzim budeme moci akci zopakovat, tak pilně trénujte. Pro inspiraci výběr nejlepších akrobatických figur v galerii...
 
 
 
Tak jsme se dočkali! Můžeme zase ven a můžeme se potkávat! Pojďme toho využít, dokud je čas - v sobotu 26.6. opět po dlouhé době poměříme síly v nohejbalovém turnaji. 
 
Pokud se vám nedaří přihlásit váš tým, vězte, že kapacita turnaje je naplněná. Ale nezoufejte, dá-li příroda, na podzim si dáme další! Jen musíte být o chlup rychlejší...
Upozorňujeme, že účastníci (hráči i fanoušci) musí splnit platná hygienická nařízení.  
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 10.4. budeme v Herinku uklízet. Tradiční akce Ukliďme Herink bude letos ve skromnějším měřítku.

Dobrovolníci si můžou v 9.00 přijít pro pytle na odpadky, hasiči je pak svezou hromadně na hromadu. 

Při úklidu musí být dodržována hygienická opatření, tak aby nedocházelo ke kontaktu více než dvou osob (netýká se rodiny). Respirátory třídy FFP2 a vyšší jsou povinné, prosíme abyste je měli s sebou včetně vlastních rukavic.
 
Bohužel se tentokrát budeme muset obejít bez špekáčků a nápojů, odměnou vám ale bude zasloužený pocit z dobře vykonané práce.
 
DĚKUJEME!
 
 
funkční odkaz na stránky: mame-radi-herink.webnode.cz/
 

 

Letos jsme si společných akcí moc neužili, ale - dá-li příroda - příští rok to bude lepší. Přejeme hodně zdraví a těšíme se na shledanou!
 
 
 
 
 
 
 
 
Pro ty, kteří si navzdory nepřízni osudu chtějí užít předvánoční atmosféru, aspoň trochu a za přísných hygienických podmínek, pořádají modletičtí hasiči prodej vánočních dekorací. Akce proběhne letos ve skromnějších podmínkách u hasičárny v Modleticích v neděli 6.12. od 14:00 do 15:30
 
 
Jak jste asi očekávali, ani Halloween se letos neuskuteční, je nám líto :-( Nicméně věříme, že dýně si dokážete stejně dobře vyřezat sami, tak si to užijte!
 
Dneska (10.10.) jsme pomáhali hasičům uklidit  budoucí lipový lesík u kapličky - několik fotek je tady. Prokouklo to tam :-)
 
Aktuální stav 29.9..: Vzhledem k neutěšené epidemiologické situaci a s vyhlídkami na další zpřísnění opatření jsme nuceni turnaj ve fotbálku zrušit. Omlouváme se za komplikace a těšíme se na shledanou v lepších časech :-(
 
Další akci pro sportovce máme naplánovanou na 3. října. Protože epidemiologická situace se bouřlivě vyvíjí, sledujte průběžně náš web.
Na akci se registrujte přes odkaz v záhlaví této stránky.
Startovné bude opět 100,- Kč za 1 hráče, v ceně pak bude naše vyhlášená grilovaná krkovička k obědu.
 
 
 
 
 
 
 
 
Nohejbalový turnaj se nám téměř změnil v nohejbalový maraton. Děkujeme všem, kteří podali úctyhodné sportovní výkony a vydrželi na hřišti svých téměř 12 hodin - ano, opravdu, zápis začal v 9 dopoledne a vyhlášení vítězů probíhalo už za tmy, kolem půl deváté večer. Však jsme také místo plánovaných 8 hostili 13 týmů!
Lonští vítězové, přespolní Zikmundi, skončili letos na 3. místě. Zato měli krásné dresy a přivezli dokonce svědomitě i putovní pohár. Děkujeme a budeme se těšit napřesrok na odvetu. O první a druhé místo se utkaly týmy Herink A a Herink B. Únava po celodenních výkonech na finalistech nebyla téměř znát a po urputném boji vyhrál na celé čáře tým Herink B.
 
 
TURNAJ V NOHEJBALE BUDE 12.9.2020!!! Dočkali jsme se a první letošní akce se (doufejme) uskuteční v plánovaném termínu. Těšíme se na známé firmy i na nové tváře. Pro případ nepředvídaných událostí pro jistotu sledujte aktuální informace.
 
A několik fotografií z vítání nového školního roku máte ve fotogalerii.
 
 
 
 
 
 
 
A ještě před nohejbalem se potkáme a přivítáme s našimi miláčky nový školní rok. Dlouho jsme se neviděli, tak přijďte posedět, poklábosit, něco si vyrobit, dokud ještě můžeme. Budou špekáčky, limča a nějaké to pivko se taky najde. Těšíme se na vás v sobotu v 16 hodin.
 
 
 
 
Na posledním zasedání zastupitelstva obce byl schválen zápis do obecní kroniky za rok 2019. Zavzpomínat na loňský rok si můžete tady.
 
 
Z důvodu nejasností kolem pořádání hromadných akcí a neustále se měnících pdomínek
RUŠÍME JARNÍ NOHEJBALOVÝ TURNAJ
Sejdeme se tedy, doufejme, na podzim (12.9.) a dáme si i petanque...
 
 
 
Protože se děti doma už nudí (a my s nimi), připravili si včelaři z Říčan malé výukové občerstvení, přijďte se podívat:

Nevíte, jak už zábavněji vzdělávat děti doma v „době covidové“?

Přijďte si projít malou mobilní bezkontaktní včelí stezku. Co na vás na ní čeká?

 

od 10 do 18 hodin

Těšíme se na vás! (V případě nepříznivého počasí může být termín změněn)

 
Tak nám ta divná nemoc s ještě divnějším jménem nejspíš zruší i nohec a petanque, které jsme plánovali na 16.5. Ale snad už se trochu blýská na lepší časy, tak se snad v dohledné době potkáme. O aktuálních plánech vás budeme informovat, až bude situace kolem shromažďování přehlednější.
 
Další plánovaná akce - Velikonoční odpoledne - se s největší pravděpodobností také neuskuteční. Letos si prostě budete muset obarvit vajíčka a uplést pomlázky sami, nedá se nic dělat. Tak tedy dodržujme pravidla, nosme roušky a dezinfikujme se, ať je to brzo za námi! 
Sejdeme se v lepších časech...
 
Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace obecní úřad jarní úklid zrušil. Sejdeme se tedy v náhradním termínu, o kterém vám dáme s dostatečným předstihem vědět.
 
Místa, která potřebují uklidit můžete stále hlásit prostřednictvím interaktivní mapy na https://www.zmapujto.cz/
Zatím v našem katastru není hlášená žádná nepřístojnost, ale možná víte o něčem, co vás už dlouho štve a společně to můžeme dát do pořádku.
 
 

Komentáře a odkazy ke starším akcím (z let 2015 - 2019) najdete v menu v záložce 

Proběhlé akce